Az edelényi templom cumisüvegektől is színes volt, és kisgyerekek zajától is hangos november 23-án, amikor kb. 30 család hozta az Istentől kapott nagy ajándékát, hogy áldást kérjen a házastársi szeretet gyümölcsére.


Az Istenszülő templomba vezetésének ünnepéhez kapcsolódva tették mindezt, hogy jelezzék, Joachim és Anna háláját érzik lelkükben, s hogy hiszik, minden növekedés és gyarapodás az Isten kezében van.

Az egyházközség parókusa a keresztény szülő felelősségét kiemelve a hitátadás és a példaadás szoros összetartozását hangsúlyozta beszédében. Ferenc pápa nyomán mondta, hogy a képekkel tele világban példára van szükség a felnövekvő generációnak.

Az eltelt két napban városunk több pontján spontán módon örömmel emlékeznek vissza a vasárnapi eseményre, mi pedig áldjuk az Istent, mert kegyelmével utat talált a szívekhez.

MISKOLCI APOSTOLI EXARCHÁTUS